Darmowa dostawa od 40,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zabezpieczyć ekran smartfona?

2018-12-18
JAK ZABEZPIECZYĆ EKRAN SMARTFONA?
Zadając sobie pytanie: Jak chronić ekran naszego smartfona? Stajemy przed dylematem, co wybrać: szkło hartowane czy folię ochronną? O tym, jaki rodzaj ochrony ekranu jest optymalny istnieje wiele opinii. Zwolennicy szkieł hartowanych walczą z osobami, które na swoich ekranach zainstalowały folię ochronną. Stając przed wyborem całej gamy różnorodnych rozwiązań zastanawiasz się z pewnością, co skutecznie ochroni Twój telefon? Chcąc pomóc Wam w podjęciu odpowiedniej decyzji przygotowaliśmy mini poradnik, po lekturze, którego będziecie już wiedzieli, który typ szkła lub folii jest najbardziej odpowiedni do waszego smartfona, oraz czym różni się szkło hartowane od folii ochronnej?

szklo czy folia


Szkło hartowane – twarda sztuka  

Wybór dobrego szkła hartowanego, to nie tylko dobór szkła do konkretnego modelu telefonu. Liczy się również to jak korzystasz ze swojego urządzenia. Zatem, jakie szkło wybrać? Mówiąc najprościej, dużo zależy od tego jak intensywnie korzystasz z telefonu, np. czy używasz etui ochronnego, a być może zależy ci na zwiększeniu poufności informacji wyświetlanych na ekranie. Producenci szkieł ochronnych starają się, aby nawet bardzo wymagający użytkownik znalazł w ich ofercie odpowiednią ochronę dla swojego urządzenia. Wszak współczesne flagowce to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych a ekran stanowi w nich największą piętę achillesową – jest najsłabszym elementem urządzenia. Dlatego, przy wyborze szkieł lub folii dobrą zasadą jest zaufanie produktom markowym, które poddawane są szeregowi wymagających testów, a ich producent gwarantuje jakość, która przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo i w konsekwencji skuteczną ochronę ekranu Twojego smartfona. Mówiąc w skrócie, na tym elemencie nie warto oszczędzać. Nie markowe szkło lub folia kupione okazyjnie za grosze na portalach aukcyjnych mogą okazać się pozorną oszczędnością. Pamiętać należy przy tym, że wiele rodzajów szkieł występuje pod różnymi nazwami i określeniami producenta, całość można jednak sprowadzić do nieco prostszego schematu.


SZKŁA 2.5D  
     
          
Najpopularniejszy, podstawowy rodzaj szkła, którego zadaniem jest chronić ekran przy jednoczesnym pominięciu ochrony krawędzi urządzenia, co niestety naraża je na uszkodzenia. Zabrzmiało groźnie? Nie ma się czym martwić, ponieważ w rzeczywistości ten rodzaj szkła świetnie radzi sobie z ochroną ekranu i jest ono najczęściej wybierane ze względu na swoje właściwości i przystępną cenę. Grubość szkła wynosi 0,33 mm i jest ono praktycznie niezauważalne w codziennym użytkowaniu smartfona.  


NASZA PROPOZYCJA:

3 MK Hard Glass Max™


Spośród wszystkich szkieł dostępnych w ofercie firmy 3 MK, Hard Glass Max oferuje największą twardość, a co za tym idzie – jest w stanie zapewnić maksimum ochrony dla wyświetlacza. Bezpośredni wpływ na jakość szkła ma proces jego hartowania, który trwa kilka godzin w temperaturze 420 °C. W przypadku iPhone’ów szkło jest w stanie pokryć całą powierzchnię przedniego panelu tworząc coś na kształt drugiej szybki. Ogromną zaletą jest dopasowanie kolorystyczne do danego modelu, które sprawia, iż trudno na pierwszy rzut oka wykryć obecność szkła na telefonie. Szkło posiada dodatkową powłokę oleofobową.

hard glass max
2.5D z ramką                

Odpowiednik zwykłego 2.5D, lecz w wersji z ramką. Zadaniem ramki w tym rodzaju szkła jest zakrycie całej przedniej, szklanej powierzchni smartfona. Ramka posiada odpowiednie wycięcia w miejscu czujników, kamerki oraz głośnika rozmów.

3D  

Szkło 3D powstało z myślą o zakrzywionych ekranach w celu pokrycia całości przedniego panelu. Początkowo Samsung nieśmiało zaczął eksperymentować z produkcją takich wyświetlaczy, czego świetnym przykładem jest Note Edge, gdzie tylko jedna strona ekranu była zakrzywiona. Obecnie zakrzywienie występuje z obu stron i stało się już standardem we flagowych modelach tego południowokoreańskiego producenta telefonów. Precyzja wykonania szkła 3D sprawia, że jest ono idealnie dopasowane do ekranów z zakrzywionymi ekranami. W odróżnieniu do 2.5D klej znajduje się tylko na krawędziach szkła. Także w tym przypadku można korzystać ze szkieł w wersji bezbarwnej lub z ramką w kolorze telefonu.

szklo 3d
4D, 5D i wyżej                  


To nazwy handlowe różnych odmian szkieł 3D, dodatkowo wzmacnianych, tak, aby mogły sprostać nawet największym torturom. Z pewnością jednak szkła 5D gromadzą najlepsze rozwiązania na rynku. Istnieje wiele wariantów takich szkieł (spotyka się już odmiany 6D i 7D a nawet 10D), a producenci starają się nas przekonać, że każda kolejna generacja ma większą trwałość i lepszą jakość. Trudno jednak w tym przypadku zdać się na intuicję, nie zawsze wyższa wartość na opakowaniu może świadczyć o większej trwałości, czasami wyższa liczba oznacza np. dodanie powłoki antyrefleksyjnej lub oleofobowej. W przypadku szkieł 5 D większość z nich posiada klej na całej powierzchni szkła.


Soft Frame

Szkło SOFT FRAME to ciekawe podejście do problemu elastycznego szkła. Jest ono połączeniem wysokiej jakości szkła i elastycznej ramki. Sprawia to, że przylega ona bez zarzutu do ramek telefonu. 


soft frameNASZA PROPOZYCJA:

3 MK FlexibleGlass™
                               
Kolejny interesujący protektor od firmy 3 MK. Flexible Glass™ jest szkłem hybrydowym, co oznacza, że wykonane zostało z użyciem szkła hartowanego oraz folii. Charakteryzuje się dużą twardością przy jednoczesnej elastyczności. Szkło jest odporne na stłuczenia za sprawą dodatkowej warstwy ceramicznej. Przy takich właściwościach, grubość wynosi zaledwie 0,2 mm.


flexible glass
Liquid Glass
                 


To nowość na rynku, a zarazem innowacyjny sposób ochrony smartfona, który polega na instalacji szkła przy pomocy specjalnego kleju utwardzanego lampą UV. Klej wraz z lampą są sprzedawane w zestawie ze szkłem. Cała procedura aplikacji, którą możesz zobaczyć tutaj, może wydawać się z początku skomplikowana, lecz warta poświęcenia tych kilku dodatkowych minut i zapewnienia sobie lepszej ochrony panelu dotykowego w smartfonie.
Lampa zasilana jest przez USB, więc nie musimy zaopatrywać się w inne przewody, ponieważ wystarczy nam tylko ten, którego używamy do ładowania telefonu. Ba! Możemy nawet takie szkiełko wymienić bez trudu będąc w podróży. Aby tego dokonać, wystarczy mieć ze sobą powerbank, który zasili lampę. Może to być również adapter USB OTG podłączony do urządzenia, na którym będzie wykonywana cała operacja. To szkło charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością. Jeśli masz wysokiej jakości telefon flagowy to warto zabezpieczyć jego ekran tą metodą, zapewniając sobie wysoką odporność i praktyczność. Szkło bez obaw można zdjąć z telefonu. Robi się to tak samo prosto jak w przypadku zwykłego szkła.


NASZA PROPOZYCJA:

Liquid Glass 

Szkło Hartowane Liquid Glass 5D Z Lampą UV

W zestawie znajduje się:

  • Szkło hartowane
  • Płynny klej
  • Lampa UV 
  • Ściereczka nasączona alkoholem do odtłuszczenia ekranu
  • Ściereczka z mikrofibry do oczyszczenia powierzchni ekranu
  • Naklejki do pozycjonowania oraz usuwania kurzu
  • Kabel USB do ładowania lampy
  • Instrukcja montażu

FOLIE OCHRONNE - CUD TECHNIKI

Jeszcze do niedawna folie ochronne były traktowane po macoszemu przez ludzi traktujących poważnie ochronę smartfona. Czasy się jednak zmieniły, a folie ochronne, szczególnie te przeznaczone do urządzeń flagowych przeżywają swoisty renesans. Przeznaczone są dla osób, które chcą w pełni cieszyć się komfortem dotyku i przejrzystością ekranu. Niedługo wrócą do pełni łask, wszak za rogiem czai się już nowa rewolucja - składane ekrany, dla których jest to wręcz wymarzone rozwiązanie.

Najważniejszą cechą folii ochronnych jest cienka i elastyczna konstrukcja, dzięki czemu czułość i funkcjonalność dotyku naszego smartfona pozostanie na najwyższym poziomie. Dzięki specjalnym właściwościom markowe folie gwarantują też absorpcję uszkodzeń mechanicznych, oraz co chyba ważniejsze, (wszak nikt celowo nie próbuje uszkodzić delikatnego ekranu) mają szczególną właściwość autoregeneracji swojej powłoki, co skutecznie eliminuje nieestetyczne drobne ryski, które pojawiają się na powłoce ochronnej w trakcie użytkowania telefonu. W tym przypadku zdecydowanie wygrywają ze szkłem hartowanym na którym rysa lub skaza pozostaje na zawsze. 


Wybierając folię ochronną powinniśmy zwrócić uwagę na to by była jak najlepiej dopasowana do telefonu – jeśli folia będzie za duża to będzie wystawać poza ekran, jeśli za mała – nie będzie w pełni chronić dotyku. Dzięki swojej strukturze i dopasowaniu można je bezproblemowo łączyć z dowolnym etui do telefonu – eliminuje to więc konieczność kupowania specjalnych ich rodzajów tak by były „kompatybilne” z naszą dodatkową powłoką ochronną. Ważną cechą jest również wysoka transparentność – dobre folie ochronne powinny mieć jak najbardziej klarowną i przezroczystą strukturę – wszak chcemy, iż obraz wyświetlany na ekranie naszego smartfona był jak najbardziej czysty i wyraźny bez żadnych przebarwień. Kolejną zaletą markowych folii ochronnych jest powłoka oleofobowa, która chroni nasze ekran przed zabrudzeniami i dodatkowo zapobiega powstawaniu irytujących śladów po palcach.

Folie cechują się również szybkim i wygodnym montażem – wystarczy oczyścić z zabrudzeń za pomocą ściereczek nasączonych alkoholem, umieścić folię na ekranie naszego smartfona(z pomocą służą dodawane przez niektórych producentów pozycjonery) a następnie wyrównać je za pomocą wyrównywarki, czy innego małego przedmiotu o płaskiej powierzchni. Kupiłeś drogi telefon, ale nie chcesz go „oszpecić” za dużymi szkłami hartowanymi czy innymi ochronami telefonu a przy okazji zwiększyć jego wytrzymałość przy zachowaniu pełnej praktyczności i gładkości ekranu? Folie ochronne są dla Ciebie stworzone! Jej właściwości sprawią, że zwiększy ona wytrzymałość i ochroni przed zabrudzeniami przy okazji nie zmieniając wyglądu telefonu i zachowując jego pełną funkcjonalność nie blokując żadnych przycisków czy złącz systemowych pozostawiając idealną gładkość dotyku. Ochrona i praktyczność w jednym. Folie ochronne idealnie sprawdzą się wraz z telefonami z mocnym wyświetlaczem np. „Gorilla Glass” - z jednej strony duża wytrzymałość wspierana folią, z drugiej zaś pełen komfort użytkowania z zachowaniem pełnej estetyki urządzenia.


NASZA PROPOZYCJA:


RMORE SMART PROTECTFolię wyposażono w powłokę regenerującą z efektem pamięci i elastyczności - self recovery. Dzięki temu nie straszne są jej drobne rysy lub odkształcenia, zawsze będzie wyglądać i działać tak samo dobrze. Posiada też zdolność do częściowej absorpcji uszkodzeń mechanicznych.

Zawarty w opakowaniu pozycjoner pozwala na szybkie i komfortowe zamontowanie folii na Twoim urządzeniu a wyrównywarka sprawi, że bez trudu pozbędziesz się ewentualnych pęcherzyków powietrza na powierzchni ekranu.
Folia RMORE jest perfekcyjnie wycięta, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu smartfona - nie zasłaniając żadnych przycisków czy złącz systemowych. Ultracienka, elastyczna - doskonale nadaje się do ochrony współczesnych modeli telefonów z zakrzywionym ekranem. Dodatkowym jej atutem jest to, że można ją z powodzeniem używać w połączeniu z dowolnym etui. Jej instalacja jest dziecinnie prosta - nawet osoby bez doświadczenia poradzą sobie z jej poprawnym montażem, ułatwia to dołączony do zestawu pozycjoner. Całość montażu możecie zobaczyć na poniższym filmie:CO LEPSZE FOLIA OCHRONNA CZY SZKŁO?


Zadając sobie to pytanie musisz raczej odpowiedzieć jaka ochrona telefonu cię interesuje? Jeśli zależy Ci na niemal niewidocznej ochronie smartfona, która dodatkowo nie szpeci go i zachowuje pierwotny kształt urządzenia zastanów się nad folią chroniącą ekran oraz rozwiązaniami chroniącymi tył urządzenia (tzw. skin). Jeśli natomiast przywiązany jesteś do tradycyjnych rozwiązań to śmiało sięgaj po szkło hartowane. Pamiętaj jednak żeby w obu przypadkach zdać się na produkty renomowanych producentów, którzy dbają o jakość materiałów i rozwiązań stosowanych w ich produktach chroniących wyświetlacz smartfona. 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixelpixelpixelpixel